شما بگویید ; دنا پلاس یا برلیانس H330؟

اگر در جریان تازه‌ترین خبرها داخلی حوزه دوربین مداربسته ارزان باشید , مسلما میدانید که موعد تحویل اولین خصوصی دنا پلاس , مردادماه این سال اعلام شد . بدین ترتیب دوران متعددی تا دیدن این محصول نو ایران‌دوربین مداربسته ارزان در خیابان‌های شهرمان باقی نمانده ; دوربین مداربسته ارزانیی که صرفا مقداری زرق‌وبرق بیشتری نسبت به دسته دنا پیدا کرده و به لطف تجهیزات بیشتر شده , لحاظ مشتریان زیادی را به سمت خود جلب نموده است . در جایگاه کلاس دوربین مداربسته ارزانهای سدان و گستره دوربین مداربسته ارزان ی ۴۵ میلیون‌ تومان , برلیانس H330 نماینده محصول کمپانی پارس‌دوربین مداربسته ارزان و سایپا حضور داراست . این دوربین مداربسته ارزان چینی , امکانات و ویژگی ها دوربین مداربسته ارزان متوسطی دارد البته به دلیل ظواهر امروزی توانسته لحاظ نسل جوان و برخی از خانواده‌های اهل ایران را به سمت خویش جلب نماید . به همین بهانه , روز جاری قصد داریم نگاهی کلی به این دو دوربین مداربسته ارزان داشته باشیم . در انتهای این مقاله از شما می‌خواهیم که نظرتان را به ما بگویید .

ارزش

ارزش حدودی دنا پلاس , ۴۶ میلیون تومان است . برلیانس H330 دنده‌ای حدود ۴۵ میلیون تومان بها داراست . در حالتی که مشتری به دنبال مدل خود کار این اتومبیل چینی باشد , باید حدود ۵۵ میلیون تومان هزینه کند . به این ترتیب برای سنجش دو دوربین مداربسته ارزان می بایست نمونه‌های دنده دستی که نسبتاً هم‌دوربین مداربسته ارزان هستند را گزینه نظارت قرار دهیم .

اصالت

برلیانس H330 در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شده ولی دنا پلاس قرار است از مرداد ماه در اختیار مشتریان قرار بگیرد . بدین ترتیب در صورتی‌که اساس را زمان عرضه قرار دهیم , دنا پلاس اتومبیلی جدیدتر محسوب میشود , ولی بایستی در لحاظ داشته باشیم که طراحی دنا پلاس الهام گرفته از نسخه عادی دنا بوده و تحت عنوان فیس‌لیفتی از این دوربین مداربسته ارزان یاد میگردد . پلت‌فرم دنا پلاس , نسخه ارتقاء یافته سمند است و ریشه آن به پلت‌فرم پژو ۴۰۵ باز میگردد . براین اساس , با وجود جدید بودن ظواهر دنا پلاس , مبنای پباده سازی این دوربین مداربسته ارزان قدیمی‌تر از برلیانس است .

ویژگی ها دوربین مداربسته ارزان

برلیانس H330 در دو نوع دنده دستی ۵ دوربین مداربسته ارزانه و اتوماتیک ۴ دوربین مداربسته ارزانه به بازار عرضه می‌شود , این در حالی است که دنا تنها در دسته دنده دستی ۵ دوربین مداربسته ارزانه دوربین مداربسته ارزان میشود . برلیانس از پیشرانه BM15L فایده میبرد . این پیشرانه ۴ سیلندر با حجم ظریف ۱۴۹۸ سی‌سی , می‌تواند حداکثر توان ۱۰۳ اسب‌بخار دوربین مداربسته ارزان نماید . در حالی که دنا پلاس با استفاده پیدا کردن از پیشرانه EF7 با حجم دقیق ۱۶۴۶ سی‌سی , میتواند ماگزیمم قدرت ۱۱۵ اسب‌بخار ایجاد کند .

مصرف سوخت ترکیبی برلیانس دنده دستی بنا به ادعای وبسایت سایپا , صدی ۶٫۴ است . به استناد وبسایت ایران‌دوربین مداربسته ارزان , مصرف سوخت ترکیبی ۷٫۷۴ لیتر به ازای پیمایش ۱۰۰ کیلومتر روایت شده شده است . به این ترتیب دنا پلاس با منفعت بردن از پیشرانه‌ای با حجم ۱٫۴۸ لیتر طولانی تر , قدرتی مساوی ۱۲ اسب‌بخار بیشتر ساخت مینماید . همین ویژگی سبب شده که روی صفحه , مصرف سوخت این دوربین مداربسته ارزان ۱٫۳ لیتر در هر صد کیلومتر بیش تر شود . این به‌این معناست که توان بخش اعظم دناپلاس سبب ساز هزینه بیشتری برای مشتری میشود .

پباده سازی

مشاجره از ظاهر دوربین مداربسته ارزان شد , بنابراین بد نیست که نگاهی کلی به چهره‌ این دو اتومبیل بیاندازیم . در پباده سازی فرنگی برلیانس H330 , خطوط منحنی و سیال زیادی مشاهده می شود که ظواهر به‌روزتری از یک دوربین مداربسته ارزان را به نمایش میگذارد . این در حالی است که دنا پلاس , پباده سازی شارپ و جعبه‌ای دارد . وجود خطوط قابل انعطاف در دوربین مداربسته ارزان برلیانس , آیرودینامیک بهتری بدین دوربین مداربسته ارزان هدیه میدهد تا کم‌ترین مقاومت را در برابر هوا داشته باشد . از طرفی این خصوصیت سبب ساز می‌شود تا نسل برنا رغبت بیشتری در ظاهر و شمایل این دوربین مداربسته ارزان داشته باشند اما به‌هرحال مورد زیبایی , مشاجره سلیقه‌ای است .

در صورتی‌که به نمای داخلی دنا پلاس نگاهی بیاندازیم , حافظه اصطلاحی می افتیم که دربین مردمان به عنوان داشبورد سوناتایی برای دوربین مداربسته ارزانات نو پژو توسط ایران‌دوربین مداربسته ارزان باب شده‌است . علت این نام‌گذاری , پباده سازی بخش میانی داشبورد است که خطوط عمودی موازی که از دریچه‌های هوا می‌گذرد , سبب ساز شده این دوربین مداربسته ارزان را به داشبورد سوناتا مدل نسبت دهند . کابین برلیانس H330 هم‌چون بخش اعظمی از دوربین مداربسته ارزانهای چینی نظیر ام‌وی‌ام , معمولی قلمداد میشود .

آپشن

وقتی که مشاجره شیرین آپشن‌های دوربین مداربسته ارزان به دربین می آید , بیشتر ما ایرانیان توجهمان به مقایسه اتومبیل‌ها جلب می شود . در کاتالوگ برلیانس H330 دنده دستی در تارنما سایپا , تجهیزاتی مانند دوربین مداربسته ارزان ضدسرقت دوربین مداربسته ارزان , تنظیم آینه‌های جانبی به‌طور دستی , کیسه‌های هوای جلو ( راننده و سرنشین ) و دوربین مداربسته ارزان ترمز ABS و EBD مشهود است .

جور دنده اتوماتیک تجهیزات بیشتری مثل سانروف برقی , سنسور دنده عقب , مسدود شدن پنجره‌ها با استعمال از ریموت در اختیار گرفتن , امکان تنظیم صندلی راننده در ۸ جهت , قابلیت و امکان تهیه و تنظیم آینه‌های جانبی وبه‌طور برقی و چراغ‌ مه شکن جلو وجود دارد .


دنا پلاس امکانات رفاهی متنوعی دارااست : ۴ کیسه هوا ( راننده , سرنشین جلو و جانبی ) , سانروف , صندلی‌های جلو تمام برقی ۸ جهته , دوربین مشاهده کرد عقب , ترمز ضد قفل ABS و

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *